Izolacja ścian zewnętrznych

Fasady wentylowane

Konstrukcja systemu zewnętrznej izolacji ścian składa się z metalowego szkieletu podkonstrukcji, paneli fasadowych, warstwy izolacyjnej, izolacji IZOVAT i bariery izolacyjnej przewidującej stworzenie powietrznej warstwy pomiędzy izolacją a panelami fasadowymi. Strumienie powietrza przepływające w  tej warstwie zapewniają dobrą wentylację , co z kolei usuwa ewentualną  wilgoć z izolacji oraz ścian i tym samym zapobiega obniżeniu ciepłochronnych właściwości izolacji, a także pomaga w zachowaniu stałej temperatury w środku pomieszczenia niezależnie od zmiennych warunków pogodowych. Fasada wentylowana produkcji IZOVAT funkcjonuje jak bariera ciepłych i zimnych zewnętrznych strumieni powietrza , dlatego w pomieszczeniu jest ciepło  w zimie oraz chłodno w lecie. Takie fasady wentylowane „oddychają” , to znaczy zapobiegają akumulacji  i kondensacji wilgoci wewnątrz pomieszczenia. Fasada wentylowana produkcji IZOVAT posiada wysokie właściwości dźwiękoszczelne. Izolacje produkcji IZOVAT dla fasad wentylowanych są obecnie jednymi z najbardziej efektywnych metod izolacji fasad budynków. Dla fasady wentylowanej elementy mocujące są uniwersalne i pozwalają rozwiązywać trudne zadania architektoniczne od ultranowoczesnych po klasyczne. Fasada wentylowana na podstawie izolacji od firmy IZOVAT to wysokie charakterystyki termiczno izolacyjne i izolacji akustycznej, wytrzymałość systemu fasadowego na warunki atmosferyczne , łatwość i szybkość montażu, efektywność wentylacji ścian budynków, bezpieczeństwo pożarowe

 

izovat wentylowane fazsady1 – Dekoracyjno-ochronne elementy konstrukcji fasady wentylowanej
2 – Wewnętrzne elementy fasady wentylowanej
3 – Wiatroizolacja
4 – Kołek
5 – Izolacja IZOVAT
6 - Ściana

 

 

Ważne:
Podczas montażu dachu płaskiego konieczne jest szczelne układanie płyt izolacyjnych jedna do drugiej lub do elementów konstrukcji, aby zapobiec pojawieniu się konwekcyjnej wymiany ciepła wewnątrz konstrukcji.

 

 

 

Fasady z izolacją metodą lekką mokrą

Do izolacji fasad metodą lekką mokrą  mogą być wykorzystane następujące materiały izolacyjne naszej produkcji: do 15m – IZOVAT 125, wyżej – IZOVAT 130, IZOVAT 135, IZOVAT 140, IZOVAT 145, IZOVAT 150 oraz IZOVAT 80L IZOVAT 90L ( stosowany do izolacji powierzchni zakrzywionych). Ta technologia może być wykorzystywana do całkowitej  izolacji fasady lub jej części. Mokra fasada – prosta i skuteczna technologia izolacji. Na przygotowaną ścianę warstwowo jeden po drugim zostają nakładane niezbędne materiały. W rezultacie otrzymujemy konstrukcję , która  nie tylko dobrze wygląda , ale też ma wysokie wskaźniki termiczne, nie rozprzestrzenia ognia i nie pali się. Izolacja fasad metodą mokrą (izolacja „mokra fasada”) jest najbardziej popularnym sposobem izolacji w budownictwie – jest stosowana w budowie budynków wysokich (o dowolnej liczbie pięter), w budynkach jednorodzinnych, przy rekonstrukcji starych obiektów, w budowie nowych obiektów. Wybierając izolację IZOVAT do izolacji fasad metodą mokrą  otrzymujemy wysokie wskaźniki termiczne , wygodę i łatwość montażu. Płyty z wełny mineralnej produkcji IZOVAT są odporne na działanie wysokich temperatur  oraz na większość substancji chemicznych, mają wysoki wskaźnik przepuszczalności pary wodnej.


izovat fazsady tynk1 – Warstwa dekoracyjno-ochronna
2 – Warstwa kleju
3 – Wzmocnienie z włókna szklanego
4 – Kołek
5 – Izolacja IZOVAT
6 – Warstwa kleju
7 – Ściana

 

 
Ważne:

Podczas montażu dachu płaskiego konieczne jest szczelne układanie płyt izolacyjnych jedna do drugiej lub do elementów konstrukcji, aby zapobiec pojawieniu się konwekcyjnej wymiany ciepła wewnątrz konstrukcji.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.