Technologia

Ognioodporne izolacje termiczne IZOVAT,  produkowane w Żytomierskim Zakładzie Materiałów Izolacyjnych, to materiały ze skalnej wełny mineralnej, izovat1niepalna izolacja termiczna, do produkcji której  wykorzystywane są  bazaltowe płyty izolacyjne o gęstości pozornej 30 - 200 kg/m3 oraz wymiarach w zakresie:
- grubość:   20 - 250mm
- długość:  1000 mm
- szerokość:   500, 600 mm
W charakterze komponentu  wiążącego wykorzystuje się żywice a zawartość materii organicznej wynosi 3-5 % w stosunku do masy

Ogólne warunki techniczne:

Płyty z wełny mineralnej na  spoiwie syntetycznym  firmy IZOVAT są odporne na działanie wysokich temperatur, klasyfikowane  jako niepalne. Wełna mineralna jest produkowana z naturalnych minerałów skalnych a jej włókna zaczynają się topić po około dwóch godzinach w warunkach działania temperatury > 1000 C . Wytrzymałość cieplna spoiwa nie jest tak wysoka jak wytrzymałość włókien, co nie zmienia faktu, że płyta z wełny mineralnej jest materiałem niepalnym, nie rozprzestrzeniającym ognia. Płyty z wełny mineralnej IZOVAT są odporne na większość materiałów chemicznych,  mają również wysoki wskaźnik paroprzenikalności.

W skład substancji wiążących wełny mineralnej wchodzą komponenty hydrofobowe,  które zmniejszają  kapilarną absorpcję wody i nasycenie płyty wilgocią z powietrza.izovat n
Dzięki włóknistej strukturze płyty mają znakomite właściwości akustyczne dlatego też płyty z wełny mineralnej naszej produkcji są wysoce efektywne dla budynków znajdujących się w miejscach o wysokim poziomie hałasu.
Przy wyborze systemu izolacji budynku jedną z ważniejszych ról odgrywa bezpieczeństwo pożarowe.
W przypadku budynków o większej ilości pięter (ponad 25m), budynków o podwyższonej kategorii bezpieczeństwa użytkowego (np. : szkoły, szpitale, obiekty użytku publicznego) a także magazynów z materiałami palnymi najlepiej jest stosować płyty izolacyjne ze skalnej wełny mineralnej.
Warto także zaznaczyć, że stosując  izolację ze skalnej wełny mineralnej nie odnotowano ani jednego przypadku rozprzestrzenienia ognia.

Izolacja IZOVAT:
- wysokie wskaźniki izolacyjne
- wysoka odporność  na działanie podwyższonych temperatur
- wysoka hydrofobowość
- wysoka paroprzenikalność
- wysoka dźwiękochłonność
- wysoka wytrzymałość na działanie niekorzystnych czynników środowiskowych
- stabilność formy i rozmiaru

Jakość produkcji:
Firma IZOVAT dąży do ciągłego udoskonalania  się oraz osiągnięcia wysokiej jakości  we wszystkich etapach produkcji.
Izolacja termiczna IZOVAT jest produkowana na nowoczesnej i zaawansowanej technologicznie linii, opracowanej i zamontowanej przez włoską firmę Gamma Meccanica. Sprzęt ten charakteryzuje się nie tylko wysoką jakością , ale również uwzględnia ostatnie osiągnięcia w dziedzinie produkcji wełny mineralnej.
Wysokiej jakości surowiec – bazalt, dolomit, koks, komponenty spoiwa – podlegają surowej kontroli zarówno przy zakupie jak i bezpośrednio przed zastosowaniem. Staranny dobór oraz kontrola sposobów produkcji na wszystkich etapach i wielostopniowa kontrola produktów pozwala osiągnąć  wysoką jakość, która nie tylko dorównuje konkurencji , lecz nawet ją przewyższa.
Nasze metody są certyfikowane zgodnie z europejskimi normami i standardami. Niezależne organy certyfikujące regularnie sprawdzają nasze procesy produkcyjne potwierdzane certyfikatami z wynikami  kontroli.

certyfikat EURO EN 1CQS 9001 enIQNET 9001 quality management system

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.